Home Sporti Liverpooli dh...

Liverpooli dhe Arsenali bëjnë gati 40 milionë euro për “Del Pieron” e ardhshëm të Juves

256
0

Kenan Yldiz ka shkëlqyer tek ekipi i parë i Juventus-it me dy gola fantastik ndaj Frosinone dhe Salernitana. Duke parë këtë formë shumë të mirë, faqja turke Aksam shkruan se dy skuadra të Premier League do të ishin të gatshme të kërkonin informacion për Yildiz, i konsideruar si prioritet transferimi.

Po flitet për Liverpoolin dhe Arsenalin, dy klube me një modul shumë sulmues që do të rriste talentin e yllit të ri. Ata do të ishin gati të shpenzonin 40 milionë euro për të bindur Juventusin.

Një shifër e lartë për një djalosh që së fundmi është njohur me Serinë A, por që mund të rritet me kalimin e viteve.

Në sytë e tifozëve, Yildiz konsiderohet si Del Piero i ri dhe është një krahasim që i pëlqen edhe sulmuesit, duke qenë se ai e ka zgjedhur si idhullin e tij dhe madje e kopjon festën e tij me gjuhën jashtë.

 

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit