Home Sporti Liverpooli fi...

Liverpooli fiton me përmbysje ndaj Luton dhe shkon +5 nga M.City

74
0
LIVERPOOL, ENGLAND - FEBRUARY 21: Thomas Kaminski of Luton Town fails to save a headed shot by Virgil van Dijk of Liverpool as he scores his side's first goal during the Premier League match between Liverpool FC and Luton Town at Anfield on February 21, 2024 in Liverpool, England. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Liverpool triumfon me përmbysje 4-1 ndaj Luton në Anfield dhe merr 3 pikë shumë me vlerë në kampionat. Luton rrealioi në portën e mbrojtur nga Kelleher në minutën e 12-të, me anë të Ogbene.

Në fillimin e pjesës së dytë, të besuarit e Jurgen Klopp u vendosën në kërkim të golit të barazimit. Van Dijk shfrytëzoi në maksimum një asist të Mac’allister, për të mposhtur Kaminskin. Liverpool përmbysi sfidën shumë shpejt, me Gakpo.

Për të vulosur një herë e mirë suksesin mendoi Diaz. Në fund pati kohë edhe për Elliott. Liverpool kryeson kampionatin me 37 pikë, 5 pikë më shumë se City ndjekës.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit