Home POLITIKE LSI, kërkesë ...

LSI, kërkesë Kuvendit: Duam pjesëmarrje në komisionet parlamentare

106
0

Lëvizja Socialiste për Integrim i është drejtuar me një kërkesë kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, përmes së cilës kërkon të jetë pjesë e komisioneve parlamentare.

Nga 4 deputetë që ka LSI, 3 prej tyre kërkojnë të jenë anëtarë të komisioneve.

Vasili kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Shëndetësisë dhe Ligjeve. Xhixho anëtare e Komisionit të Ligjeve, Integrimi dhe Edukimi e Mjetet e Informimit Publik, kurse Agron Çela kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Sigurisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit