Home Sporti M.City bën ga...

M.City bën gati 200 milionë euro për Guardiolën, ja objektivat në merkato

471
0

Pep Guardiola do të ketë në dispozicion 200 milionë euro për të shpenzuar në merkaton e verës. Drejtuesit e Manchester City-t kanë vendosur t’i dhurojë këtë shumë teknikut spanjoll për të krijuar një skuadër të frikshme.

Objektivi i parë është Lucas Paqueta i West Hamit, të cilin e kërkoi edhe në fundin e verës së kaluar. Në listën e trajnerit katalanas ndodhen edhe emra si Jamal Musiala (Bayern Munich) dhe Bruno Guimaraes (Newcastle).

Por edhe Joao Neves, 19-vjeçari i talentuar i portugezëve të Benficës, i cili luan në rolin e mesfushorit përpara mbrojtjes. Neves debutoi edhe me kombëtaren e Portugalisë gjatë tetorit të vitit të kaluar

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit