Home Sporti Maldini: Ky M...

Maldini: Ky Milan është pa ideale, duhet respektuar historia e këtij klubi

56
0

Gjashtë muaj pas shkarkimit nga Milani, Paolo Maldini, në një intervistë të publikuar nga Repubblica, nuk i kurseu kritikat për lojtarët dhe drejtuesit.

“Sot jeni në krye, por ju lutemi respektoni historinë e Milanit”, ishte mesazhi i tij i parë”.

“Divorci? Cardinale më tha që Massara dhe unë jemi pushuar nga puna, duke e justifikuar me marrëdhëniet e këqija me Furlanin dhe duke shtuar një shaka për gjysmëfinalen e Champions League të humbur kundër Interit. Me të, në një vit vetëm një chat dhe katër mesazhe. Më kërkuan të përgatisja një plan për të fituar Champions League. E bëra me Massaran dhe një mik konsulent, e dërgova por nuk më dhanë kurrë përgjigje.

Duheshin shumë takime për Ibrahimovicin, De Ketelaere më kundërshtoi, por për një djalë kaq të ri, shkalla e dështimit është e lartë. Leao, Bennacer dhe Theo, nuk e donin atë. Messi? Ai ishte i lirë pas Barcelonës, por mbeti një ide, sepse Leonardo më tha se PSG ishte përpara.

Furlani më tha një buxhet të ulët për këtë sezon, por pas largimit tim ai u dyfishua. Pioli? Ai duhet falënderuar, por dhënia e detyrave që janë përtej vullnetit të tij, vetëm e bëjnë atë gjithnjë e më të vetmuar”, deklaroi Maldini.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit