Home Euro 2020 Manchester Ci...

Manchester City rinovon me mesfushorin 36-vjeçar!

24
0

Fernandinho ka rinovuar kontratën me Manchester City për një sezon tjetër, pra deri në qershor 2022. Lajmi u njoftua nga klubi kampion anglez me anë të një njoftimi për shtyp.

“Në kokën time dhe në mendjen time, puna nuk ka mbaruar ende. Kjo është arsyeja pse unë vendosa të qëndroj këtu edhe një vit. Do të përpiqem të ndihmoj ekipin të arrijë objektivin.

Nga këndvështrimi im, them mund t’ia dalim, ekzistojnë hapësira për t’u përmirësuar dhe arritur objektivat”, u shpreh mesfushori 36-vjeçar, i cili mbërriti në Manchester në vitin 2013 nga Shakhtar Donetsk.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit