Home Sporti Manchester Un...

Manchester United shumë pranë akordit me yllin e mbrojtjes së Realit

14
0

Raphael Varane është gjithnjë e më afër transferimit te Manchester United. Bisedimet mes klubit anglez dhe atij spanjoll kanë qenë intensive gjatë ditëve të fundit, aq sa mediat franceze shkruajnë se akordi mes palëve është arritur.

Sipas “Le Parisien” marrëveshja do të mbyllet në fund të kësaj jave për shifrën e 45 milionë eurove dhe jo 80 milionë euro siç u përfol fillimisht.

Reali është në krizë të thellë ekonomike dhe nuk kërkon ta humbasë pas një viti me parametër zero mbrojtësin francez,  i cili do të firmosë për 4 ose 5 sezone me Djajtë e Kuq.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit