Home Sporti Matthaus: Mus...

Matthaus: Musiala është fantastik, mund të bëhet si Neymar!

77
0

Jammal Musiala është një nga talentet më të spikatur te Bayerni këtë sezon, edhe pse është vetëm 18 vjeç. Ai ka luajtur në pak ndeshje edhe si titullar në rolin e trekurtitit. Musiala ishte në fushë në fitoren 3-0 kundër Barcelonës, duke gjetur në një rast edhe shtyllën. Elozhet për të nuk kanë munguar.

“Ka kualitet dhe teknik që mund ta bëjnë një trekuartist fantastik”, ta Thomas Muler. Trajneri Naglesmann ndërkohë u shpreh: “Është i përfolur, ka dëshirë për të punuar dhe dëgjuar”.

Ish-mbrojtësi i bavarezëve Lothar Matthaus shkon më tej duke u shprehur: Musiala është vërtetë fantastik, sipas meje mund të bëhet si Neymari i dytë”. /R.Lika-Koha Jone/

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit