Home POLITIKE Mazniku me kr...

Mazniku me kryebashkiakun Beci dhe Demo: Do të forcojmë rolin e bashkive për komunitetin e tyre

58
0

Arbjan Mazniku, Ministër Shteti për Pushtetin Vendor, gjatë një takimi me kryetarin e Bashkisë Shkodër, Benet Beci dhe me Ervin Demo, kryetar i Bashkisë Berat, thotë se do të forcojnë rolin e bashkive për komunitetin e tyre

”Do të forcojmë më tej rolin e bashkive për komunitetin në territorin e tyre. Bashkë me Ervin Demo dhe Benet Becin, folëm për bashkëpunimin në disa sektorë ku si pjesë e decentralizimit, bashkia do të marrë një rol më aktiv.

Në Berat dhe Shkodër do ta pilotojmë këtë proces në fushat e arsimit, shëndetësisë dhe bujqësisë”,-shkruan Mazniku.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit