Home Sporti Milani dhe Ju...

Milani dhe Juventusi në garë për Mats Hummels

42
0

Mats Hummels pritet të largohet në Itali gjatë kësaj vere. Milani dhe Juventusi janë dy klube shumë të interesuara për nënshkrimin e qendërmbrojtësit gjerman, të cilit i skadon kontrata me Borussia Dortmund.

Hummels, i cili pas pak ditësh do të luajë finalen e Champions League kundër Real Madridit në “Wembley”, nuk e ka mbyllur këtë mundësi dhe do ta vlerësojë me shumë kujdes pas përfundimit të sezonit.

As finalja e Champions League, e siguruar si protagonist absolut me Borussia Dortmundin e tij, nuk e ndryshoi mendjen e Julian Nagelsamann. Hummels, i cili fitoi Kupën e Botës 2014 në Brazil, nuk ka mundur të  bind strategun e “pancerave”, por dy klube italiane e shohin shumë të vlefshëm.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit