Home Sporti Milani humbet...

Milani humbet ndaj Rennes në Francë, por kualifikohet në Europa League

184
0

Milani është kualifikuar për në fazën e 1/8-ave të Europa League. Skuadra kuqezi u mposht 3-2 nga Rennes, në transfertë, por falë suksesit 3-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në “San Siro”.

Rennes shënoi tre herë në portën e Maingan me të njëjtin autor, Bourigeaud, dy herë me 11-metërsh. “Djalli” u kundërpërgjigj fillimisht me Jovic dhe pastaj me Leaon për të barazuar përkohësisht rezultatin.

Një humbje e “ëmbël” për kuqezinjtë, të cilët patën qetësinë e fitores së thellë të ndeshjes së parë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit