Home POLITIKE Ministeriali ...

Ministeriali i COP 28 në Dubai, zv/kryeministrja Balluku takime me homologë nga vende të ndryshme të botës

129
0

Zv/kryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku gjatë Ministerialit të zhvilluar në kuadër të COP 28, në Emiratet e Bashkuara Arabe, ka zhvilluar një sërë takimesh me kolegë homologë nga vende të ndryshme të botës dhe përfaqësues nga Sekretariati i Energjisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Balluku tha se këto takime janë një mundësi e mirë për të analizuar dhe koordinuar së bashku mbi objektivat e rëndësishëm që kemi përpara, si trefishimi i fuqisë së instaluar të burimeve të rinovueshme në shkallë globale dhe vendosja e eficiencës së energjisë në fokus të çdo projekti e politike.

“Në emër të qeverisë shqiptare, prezantova gjatë Ministerialit të zhvilluar në kuadër të COP 28, të gjitha zhvillimet që ka bërë vendi ynë në fushën energjetike, projektet e reja që kemi planifikuar të ndërmarrim sa i takon eficiencës së energjisë, si dhe arritjes së targeteve për të cilat jemi angazhuar”, theksoi Balluku.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit