Home Sporti Mitrovic shën...

Mitrovic shënon me të dyja këmbët penalltinë, arbitri e anulon (VIDEO)

291
0

Newcastle mori një fitore të madhe këtë të diel në Premier League ndaj Fulham, duke u ngjitur në vendin e dytë në renditje. Suedezi Isak ishte autor i një gol në realizuar në minutat e fundit, por vendasit përfituan edhe nga një gafë fatale e sulmuesit serb të Fulham.

Miqtë fituan një penallti në minutën e 69-të, të cilën e mori ta ekzekutojë Mitrovic. Ai e çoi topin në rrjetë duke e hedhur portierin në anën e kundërt, por arbitri e anuloi golin.

Sulmuesi rrëshqiti aksidentalisht dhe e prekur topin me të dyja këmbët para se ta dërgonte në rrjetë, duke e bërë golin të pavlefshëm.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit