Home POLITIKE Monika Krymad...

Monika Krymadhi rekurs në Gjykatën e Lartë për kthimin e telefonit

120
0

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka bërë rekurs Gjykatën e Lartë, ku kërkon kthimin e një telefoni celular që i është sekuestruar në shtëpinë e nënës së saj.

GJKKO dhe Apeli i Posaçëm kanë rrezuar kërkesat e Kryemadhit dhe tani çështja pritet të shqyrtohet ne Gjykatën supreme.

Ilir Meta, ish-president dhe aktualisht kryetar i PL-së dhe bashkëshortja e tij janë nën hetim nga SPAK. Hetimet kanë nisur pas kallëzimit të Halit Valterit në lidhje me kontratat e lobimit me SHBA. Ndërkohë, Ilir Meta po hetohet edhe për çështjen Cez-DIA.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit