Home Rajoni Moti i keq pë...

Moti i keq përfshinë edhe Greqinë, stuhi të forta në disa qytete (VIDEO)

10
0

Moti i keq ka mburritur edhe në Greqi. Mediat e vendit fqinj bëjnë me dije se reshje të shumta shiu dhe breshëri kanë prekur qytetin e Florina-s dhe disa qytete të tjera. Sipas mediave, si pasojë e motit prodhimet bujqësore në qytetin e Follorinës janë shkatërruar.

Në një njoftim zyrtar autoritetet greke  u shprehën se pritet parashikim i  jashtëzakonshëm i përkeqësimit të motit sot të dielën dhe nesër të hënën me stuhi të forta që do të shoqërohen në vende me breshër dhe përkohësisht nga erëra të forta.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit