Home Sporti Në garë për t...

Në garë për titull, Partizani humb mbrojtësin në sfidën me Kukësin

94
0

Partizani-Kukësi dhe kjo përballje është shumë e rëndësishme për të dyja ekipet, për vetë objektivat që kanë dhe fitorja është detyrim. Të kuqtë janë në garë për titull dhe një hap fals, do komplikonte gjithçka.

Verilindorët nuk fitojnë prej disa javësh dhe do të kërkojnë kthesën. Partizani do të ketë një mungesë shumë të rëndësishme për këtë përballje, siç është ajo me mbrojtësit Eljon Sota.

Ky i fundit u ndëshkua me karton të verdhë ndaj Erzenit dhe ka plotësuar numrin e kartonëve. Mungesë e sigurt është edhe ajo e Maguet, i cili edhe pse ka nisur stërvitjen nuk është ende gati për të luajtur ndaj verilindorëve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit