Home Sporti “Nëse jep atë...

“Nëse jep atë top ashtu, do të jap penallti kundër”, Sarri qorton Hysajn

8
0

Trajneri i Lazios, Maurizio Sarri kërkon që lojtarët e ekipit të tij të luajnë gjithmonë me pasime në tokë dhe jo me topa të gjatë.  Ish-trajneri i Napolit, Chelsea dhe Juventus është i njohur për stilin e tij ‘Sarriball’ ose ‘Sarrismo’, të gjitha bazohen rreth lëvizjeve me pasime të shpejta.

Gjatë një miqësore ndaj Triestinës, Sarri është dëgjuar duke i dhënë disa udhëzime Hysajt, i cili po jepte shumë topa të gjatë.

“Nëse të shoh që e ngre lart atë top një herë, unë do t’i jap një penallti kundër!”

Hysaj është një nga lojtarët e preferuar të Sarrit, pasi kanë punuar së bashku si te Empoli dhe te Napoli.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit