Home Sporti Nuk shënoi as...

Nuk shënoi asnjë gol, Vllaznia largon sulmuesin nga Maqedonia e Veriut

68
0

Vllaznia ka zyrtarizuar largimin e sulmuesit Darko Dodev. Klubi kuqeblu dhe 25-vjeçari kanë ndërprerë me dakordësi bashkëpunimin, vetëm pak muaj pasi lojtari nga Maqedonia e Veriut kishte zbarkuar në Shkodër.

Dodev u aktivizua në 9 ndeshje në kampionat këtë edicion me Vllazninë, por vetëm një prej tyre e luajti si titullar. Duke mos lënë gjurmë me fanellën e 9 herë kampionëve të Shqipërisë.

6 muaj më herët, Dodev firmosi një kontratë 3-vjeçare me klubin e Superiores. Megjithatë, forma e treguar dhe rezultatet larg pritshmërive shtynë palët që të marrin vendimin e një divorci të parakohshëm.

Te Vllaznia duket se kanë nisur punën për merkaton e dimrit, ku fillimisht do të largojë lojtarët që nuk i cilëson më pjesë të projektit, për t’u përforcuar më pas në repartet ku do të kërkojë ndërhyrje trajneri Qatip Osmani.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit