Home POLITIKE ”Nxorëm...

”Nxorëm opozitën nga rrethimi”, Gjekmarkaj: E majta e do votën për të futur në xhep paratë publike

130
0

Deputeti demokrat dhe nënkryetari i Rithemelimit, Agron Gjekmarkaj gjatë një takimi me qytetarët në Vaun e Dejës, akuzoi qeverinë se kërkon votën vetëm për të grabitur paratë publike.

”Sot është nder të jesh në opozitë dhe të mos jesh bashkepunëtor me këtë qeveri të zhytur në korrupsion. Unë e gjykoj faj votën për PS pas 12 vitesh regres. Ne dje në parlament kemi bërë një betejë me dinjitozet për trasparence dhe cjerrjen e maskës së kësaj qeverie për inceneratorët, sterilizimin e plot të tjere miliona euro të abuzuar.

Nxorrëm nga rrethimi opozitën dhe e shpëtuam atë nga asgjesimi. Ne sot jemi në ecje dhe në marsh drejt fitores. Vërtetë një e pazakontë ka ndodhur që nuk ngjet në vendet e Europës moderne, lideri i opozitës Sali Berisha mbahet në arrest pa akuzë dhe i pa hetuar”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit