Home Rajoni Pacolli për v...

Pacolli për vr*sjen e Liridonës: Jam i tmerruar! Kushdo qoftë pas aktit mak*bër të marrë dënim maksimal

206
0

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli në një reagim për vrasjen e Liridona Muselit shprehet se është tronditur nga ky krim makabër. Ai nënvizon se kushdo që fshihet pas vrasjes duhet të dalë para drejtësisë dhe të marrë dënim maksimal.

“Sot, fëmijët dhe familja kanë varrosur Liridonën, një vajzë dhe nënë të re e cila u vra mizorisht. Jam ende i tmerruar dhe i tronditur nga vrasja e Liridonës, të cilën e kam njohur personalisht. Sot dhe çdo ditë, lutjet dhe mendimet e mia janë me fëmijët dhe familjen e Liridonës.

I përgëzoj policinë e Kosovës për punën e madhe dhe profesionale që po bëjnë për zbulimin e rastit. Kushdo qoftë mbrapa këtij akti të tmerrshëm dhe makabër (akt i paparë në traditën tonë), duhet të dalë para drejtësisë dhe të merr dënimin maksimal për këtë. Sot, dy fëmijë janë pa nënën e tyre, të cilës jeta u mor në rininë e saj. Pacolli tha se kjo është “e pabesueshme dhe e trishtueshme. Jam ende i shokuar!”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit