Home POLITIKE Pas konferenc...

Pas konferencës me kryeministrin Rama, Presidentja e KE niset drejt Krujës

63
0

Pas pritjes me ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave dhe takimit me Presidentin Ilir Meta, Presidentja e KE, Ursula von der Leyen, pritet nga momenti në moment të shkojë në Krujë, ku do të bëhet dhe përurimi i një shkolle në Qerek.

Burimet bëjnë me dije se do të ketë dhe një konferencë të përbashkët shtypi, mes kryeministrit Edi Rama dhe von der Leyen.

Nga temat që do të diskutohen do të jenë procesi i rindërtimit të dëmeve që lanë pas tërmetet e 2019-ës dhe integrimi i Shqipërisë në BE.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit