Home POLITIKE PD: Nuk njohi...

PD: Nuk njohim vendimin e Konferencës së Kryetarëve për mbledhjet online

46
0

Grupi Parlamentar i PD, i cili u mblodh paraditen e sotme, ka vendosur të mos e njohë vendimin e Konferencës se Kryetareve për mbledhjet e komisioneve parlamentare online.

PD e ka konsideruar si një vendim qe bie ndesh me Rregulloren e Kuvendit dhe synon t’i shmanget përballjes me opozitën dhe te mohoje transparencën për qytetaret.

Gjatë mbledhjes deputetët e PD kanë vendosur se do të jenë prezent fizikisht në mbledhjet e komisioneve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit