Home Sporti Përcaktohet a...

Përcaktohet arbitri që do të gjykojë sfidën hapëse të “Euro 2020”

21
0

Holandezi Danny Makkelie është caktuar gjyqtari që do të vendos drejtësi në duelin hapës të Kampionatit Europian mes Italisë dhe Turqisë. Dueli i parë do të luhet më 11 qershor në stadiumin “Olimpik” të Romës.

Asistentët e tij do të jenë Hessel Steegstra dhe Jan de Vries, ndërkohë që në VAR do të jetë Kevin Blom. Arbitrja e katërt do të jetë francezja Stephanie Frappart. Ai ka gjykuar më parë Italinë në sfidën kundër Portugalisë, gushtin e kaluar, të mbyllur në barazim pa gola. /Koha Jone/

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit