Home Sporti Pochettino: K...

Pochettino: Kjo blerje më ka impresionuar, ka shumë cilësi fizike dhe teknike!

10
0

Mauricio Pochettino nuk i kursen elozhet për mbrojtësin e transferuar gjatë kësaj vere nga PSG, Achraf Hakimi. Argjentinasi është shprehur se marokeni është i aftë që të luajë në disa pozicione në fushën e lojës.

“Është një lojtar që ofron disa opsione, veçanërisht në fazën e sulmit. Ka shumë cilësi në nivel fizik, ka shënuar shumë gola në karrierë, edhe në sezonin e fundit me Inter-in.

Po përshtatet shumë mirë. Fatkeqësisht, ashtu si shumë këtu te PSG, ka patur Covid, por po e merr veten dhe po integrohet shumë mirë”, deklaroi Pochettino.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit