Home Sporti Polonia zbulo...

Polonia zbulon listën 3 java para për duelin me Shqipërinë

176
0

Polonia ka publikuar listën me futbollistët që do të ketë në dispozicion për ndeshjen e 9 tetorit me San Marinon dhe duelin e 12 tetorit përballë Shqipërisë.

Problem duket se është mungesa e Robert Lewandowski-t, ndërkohë që në krahë të tij pritet që të jetë Piatek, i cili është rikthyer nga dëmtim.

Në port Fabianski do ti japë lamtumirën përfaqësueses polake. Trajneri Souza nuk do tëketë në dispozicion vetëm Milik, i cili vijon te jëtë i dëmtuar. Polonia do të luajë ndaj Shqipërisë më 12 tetor në Arenën Kombëtare, në atë që cilësohet si sfida vendimtare për vendin e dytë në grupin kualifikues të Botërorit 2022.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit