Home Sporti Portugalia pu...

Portugalia publikon listën për në “Euro 2024”, ja yjet që ka grumbulluar Martinez

74
0

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjermani nga 14 qershori deri më 14 korrik.

Lojtarët do të grumbullohen në Portugali përpara nisjes së EURO 2024, ndërsa do të zhvillojnë tre ndeshje miqësore si fazë parapërgatitore kundër Finlandës më 4 qershor, Kroacisë më 8 qershori dhe kundër Republikës së Irlandës më 11 qershor.

Lista e lojtarëve të ftuar nga Portugalia:

Portierë- Diogo Costa (Porto), Jose Sa (Ëolverhampton) dhe Rui Patricio (Roma).

Mbrojtës – Antonio Silva (Benfica), Danilo Pereira (PSG), Diogo Dalot (Manchester United), Gonçalo Inacio (Sporting CP), Joao Cancelo (Barcelona), Nelson Semedo (Ëolverhampton), Nuno Mendes (PSG), Pepe (Porto) dhe Ruben Dias (Manchester City).

Mesfushorët – Bruno Fernandes (Manchester United), Joao Neves (Benfica), Joao Palhinha (Fulham), Otavio Monteiro (Al Nassr), Ruben Neves (Al-Hilal) dhe Vitinha (PSG).

Sulmues – Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Al Nassr), Diogo Jota (Liverpool), Francisco Conceiçao (Porto), Gonçalo Ramos (PSG), Joao Felix (Barcelona), Pedro Neto (Ëolverhampton) dhe Rafael Leao (AC Milan).

Image

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit