Home POLITIKE PS po nxiton,...

PS po nxiton, me parlamentin e vjetër, të emërojnë njerëzit e tyre

8
0

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka propozuar në parlament që të shqyrtohet projekt-vendimi për krijimin e Komisionit me 12 anëtarë që do të përzgjedhë kandidatët për anëtarë zëvendësues  për komisionerë në KPK dhe Komisioner Publik.

Sot pritet të shqyrtohen dhe disa projekt-ligje të tjera, një dekret presidenti si dhe 4 institucione do të raportojnë për veprimtarinë vjetore të 2020.

‘’Ju njofton se kryetari i grupit parlamnetar të PS ka propozuar ndryshim të rendit të ditës. Propozohet shqyrtimi i projekt-vendimi për krijimin e përbërjen e Komisionit ad hoc të përzgjedhjes së kandidatëve për anëtarë zëvendësues për komisionerë të KPK dhe Komisioner Publik. ‘’- tha Ruçi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit