Home POLITIKE Pyetet Gazmen...

Pyetet Gazment Bardhi: “E pranoni Berishën për Kryeministër apo doni Samir Manen?”

449
0

Gazment Bardhi thotë se PD ende nuk ka një vendim se kush do të jetë kandidati për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

I pyetur për këtë çështje në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Bardhi tha se duhet kohë që të merret ky vendim, se cili do të jetë ekipi për zgjedhjet.

Kohët e fundit janë shtuar thirrjet, që PD të ketë një kandidat për kryeministër, që nuk është Berisha, për shkak të shpalljes non grata dhe arrestit shtëpiak ku gjendet.

Biseda në studio:

Ylli Rakipi: A e pranoni Sali Berishën për kryeministër? E gjithë dilema është këtu.

Gazment Bardhi: Interesi i të gjithëve është fitorja e PD. Nuk kemi hyrë në detaje se kush do të jetë ekipi me të cilin do ti drejtohemi zgjedhjeve.

Ylli Rakipi: Pra nuk keni përgjigje.

Gazment Bardhi: Do të na jepni më shumë kohë.

Ylli Rakipi: Ore ti Gazi, se ti ke kontribut te bashkimi. Ti je i qartë, që duhet apo jo doktori kandidat për kryeministër?

Gazment Bardhi: Të gjithë do të punojmë për një projekt fitues të Partisë Demokratike, që kërkon ekipin dhe alternativën.

Ylli Rakipi: Se ky është një vend i çuditshëm, gëlojën këto gjëra. Te Fevizu përshembull tha Batoni, të zgjidhet Samir Mane si Trump-i në Amerikë. Ti e pranon Zamon?

Gazment Bardhi: Ditën kur Baton Haxhiu të caktojë kandidatin e PD për kryeministër, ne duhet të shkojmë në shtëpi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit