Home POLITIKE Rama niset pë...

Rama niset për në Emiratet e Bashkuara Arabe

188
0

Kryeministri Edi Rama, duket se është në javët e takimeve ndërkombëtare. Kjo pasi mësohet se sot është nisur drejt Emirateve të Bashkuara Arabe, për të marrë pjesë në Konferencën e Politikave Ndërkombëtare.

Konferenca pritet të mbahet në 1 tetor, pikërisht në kryeqytetin e vendit arab, Abu Dhabi.

Përveç pjesëmarrjes në konferencë, kreu i qeverisë do të zhvillojë dhe disa takime, mes tyre dhe me Kreun e Diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit