Home POLITIKE Rama nxjerr p...

Rama nxjerr pamjet: Fusha e ish-fabrikës së tullave në Lushnjë do të shndërrohet në një park për prodhim energjie

1637
0

Fusha e ish-fabrikës së tullave në Allprenaj të Lushnjës është transformuar totalisht.

Fusha e ish-fabrikës së tullave në Allprenaj, Lushnje, e transformuar totalisht për t’u shndërruar në një park fotovoltaik për prodhim energjie, si dhe në një hapësirë të gjelbërt, shlodhëse për qytetarët lushnjarë”, shkruan kryeministri Edi Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit