Home POLITIKE Rama: Shkolla...

Rama: Shkolla 9-vjeçare, “14 Nëntori” në Durrës, drejt përfundimit

51
0

Kryeministri Edi Rama në një postimi në rrjetet sociale ka prezantuar përmes një video ecurinë e punimeve për rilindjen e shkollës 9-vjeçare “14 Nëntori” në Durrës.

Në përfundim të punimeve, ka vijuar Rama, 700 nxënës dhe 50 fëmijë të kopshtit me të njëjtin emër, do të zhvillojnë procesin mësimor në një infrastrukturë arsimore me standarde evropiane.

Shkolla 9-vjeçare “14 Nëntori” në Durrës është objekt i një rikonstruksioni total pasi u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit