Home POLITIKE Rama tregon p...

Rama tregon përmes të rinjve prioritetet e Shqipërisë për misionin e saj historik në OKB (VIDEO)

10
0

Kryeministri Edi Rama ka risjellë ditën e sotme prioritetet e Shqipërisë për misionin e saj historik në OKB.

Këto prioritete mes të cilave janë të drejtat e grave, të drejtat e njeriut, bashkëjetesa fetare, kushtet klimatike, Rama ka zgjedhur që t’i thotë nëpërmjet zërit të të rinjve.

Mirëmëngjes dhe me prioritetet e Shqipërisë për misionin historik të saj në OKB, të rrëfyera nga të rinjtë që përfaqësojnë vendin tonë në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për çështjet e rinisë, ju uroj një ditë të mbarë“, shkruan Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit