Home POLITIKE Raportuesja e...

Raportuesja e Shqipërisë në PE: Rruga e pranimit duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi

8
0

Parlamenti Evropian është mbledhur këtë të martë, për të diskutuar çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në Bashkimin Evropian.

Raportuesja e Shqipërisë për në PE, Isabel Santos, nëpërmjet një postimi në “Tëitter”, thotë se ky është një moment rëndësishëm për Shqipërinë.

Ajo thekson më tej, se rruga për anëtarësimin e Shqipërisë në familjen Evropiane duhet të pasqyrojë progresin e bërë.

“Moment i rëndësishëm për . Rruga e pranimit duhet të pasqyrojë progresin e bërë nga vendi. #GAC duhet të planifikojë e parë #IGC .

Vullneti i mirë i popullit shqiptar ndaj #Bashkimit Evropian gjithashtu e meriton këtë zhvillim. #Albania #EU ”, shkruan Santos.

foto galeri

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit