Home POLITIKE Reagon Presid...

Reagon Presidenti Meta për vendimin e Parlamentit holandez për hapjen e negociatave

8
0

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar lidhur me vendimin e Parlamentit holandez që i hap rrugë hapjes së negociatave të BE me Shqipërinë.

Në në reagimin e tij në Facebook, Presidenti Meta shkruan:

E përshëndes vendimin e Parlamentit holandez për miratimin e kuadrit negociator, e më pas, mbajtjen e Konferencës së parë Ndërqeveritare edhe me Shqipërinë.
Plotësimi i të gjitha kushteve do të jetë kërkesa konstante, që do të na shoqërojë këtë proces, nga nisja deri në fund, dhe do të jetë përcaktues për kohën kur do të finalizohet anëtarësimi.
Duke uruar, që më 22 qershor Këshilli të vendosë pozitivisht për nisjen reale të negociatave, të ruajmë fokusin tek plotësimi sa më parë i të gjitha kushteve. 🇦🇱🇪🇺

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit