Home Sporti Renditja e UE...

Renditja e UEFA-s sipas kombeve/ Udhëheq Anglia, Kosova më lart se Shqipëria

74
0

UEFA ka përditësuar së fundmi renditjen e re të shteteve, barazuar në performancat e klubeve. Një gjë e tillë do të shërbejë për të ndarë numrin e klubeve që do të ketë nga secili shtet në Chamions duke filluar nga sezoni 2025-2026.

Anglia udhëheq renditjen, e ndjekur nga Spanja dhe Italia. Interesant është fakti se Kosova mban vendin e 32-të, ndërkohë që Shqipëria gjendet shumë më poshtë, në vendin e 47-të.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit