Home Sporti Rikthehet mag...

Rikthehet magjia e Champions League, zbresin në fushë Manchester City dhe Reali

20
0
MANCHESTER, ENGLAND - OCTOBER 05: Erling Haaland of Manchester City celebrates with Joao Cancelo of Manchester City after scoring their 1st goal during the UEFA Champions League group G match between Manchester City and FC Copenhagen at Etihad Stadium on October 5, 2022 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)

Champions League rikthehet sonte në mbrëmje me ndeshjet e fazës me eliminim direkt të 1/16-ve. Kampionët në fuqi, Manchester City do të luajë në Kopenhagë përballë kampionëve të Danimarkës, ndërsa Real Madrid do të luajë në transfertën ndaj Leipzig.

Skuadra e Pep Guardiolës ka rigjetur formën më të mirë dhe marshon pa humbje prej 20 ndeshjesh në Champions. Sfida e Realit ndaj Leipzigpritet të jetë më e ekuilibruar, pas skuadra vendase ka fituar me Realin sezonin e kaluar në grup.

Reali mbetet favorit, megjithatë dy ndeshjet e sezonit të kaluar ishin të barabarta dhe skuadrat arritën nga një fitore. Skuadra e Ancelottit kryeson bindshëm kampionatin pasi shpartalloi Gironën në fundjavë, por ndërkaq ka humbur Bellingham si dhe Rudiger për shkak dëmtimesh.

Mund të jetë një imazh i teksti

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit