Home Sporti Ronaldo plas ...

Ronaldo plas në tokë “steward”-in gjatë nxehmjes para duelit në Zvicër (FOTO LAJM)

297
0

Cristiano Ronaldos i ndodhi një ngjarje e pazakontë para startit të ndeshjes ndaj Young Boys. Sulmuesi portugez po kryente nxehmjen me lojtarët e tjerët të United, por në një moment një goditje e tij do të hidhte në tokë një steward (punonjësin e sigurisë), i cili po qëndronte pas porte.

Forca e goditjes së topit bëri që steward të ndjente vështirësi në frymëmarrje. Kolegët dhe Ronaldo shkuan menjëherë për ta ndihmuar. Sapo u sigurua për gjendjen e tij, Cr7 ju rikthye menjëherë stërvitjes.

Pas 13 minutash lojë portugezi e gjeti rrjetën kundër Young Boys duke harruar dhe këtë episod të pakëndshëm. /R.Lika-Koha Jone/

Cristiano Ronaldo accidentally KO'd a steward in the build-up to Man Utd's game at Young Boys

The steward was laid flat by Ronaldo's misfired shot

Ronaldo immediately went to check on the steward

Ronaldo tended to the KO'd steward as others also helped

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit