Home Kultura Russell Crowe...

Russell Crowe “rikthen” Gladiatorin

164
0

Russell Crowe ka rikujtuar skenat në filmin “Gladiatori”, në rikthimin e tij në Fort Ricasoli të Maltës.

Aktori australian, tashmë 57-vjeçar, tregoi ato që kanë mbetur nga muskujt e tij, që nga koha kur interpretonte personazhin Decimus Meridius, në vitin 2000.

Russell Crowe fitoi çmim Oscar si aktori më i mirë për interpretimin e tij, ndërsa “Gladiatori” fitoi çmim si filmi më i mirë, muzika më e mirë, efektet vizuale më të mira dhe kostumografia më e mirë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit