Home POLITIKE Samiti, Rama ...

Samiti, Rama në konferencë me Varhelyi: Jemi mbledhur sot për të çuar përpara katër liritë e Europës

6
0

Në kuadër të Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku Shqipëria është këtë herë mikpritësja e samitit të radhës, i cili zhvillohet në Pallatin e Brigadave, dhe ku marrin pjesë do të jenë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës, Kryeministri Edi Rama së bashku me Komisionerin Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Oliver Varhelyi zhvilluan një konferencë të përbashkët për shtyp.

Gjatë fjalës së tij, Rama deklaroi se jemi mbledhur sot për të çuar përpara katër liritë e Europës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit