Home Euro 2020 Shaqiri bën k...

Shaqiri bën krenarë shqiptarët, dalin në rrugët e Zvicrës për të festuar (VIDEO)

6
0

Zvicra mori një fitore të lehtë 3-1 ndaj Turqisë ditën e djeshme duke u afruar me kualifikimin për në fazën tjetër. Protagonisti absolut në këtë sfidë ishte Xherdan Shaqiri.

Futbollisti me origjinë shqiptarë ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Zvicër. Shumë prej tyre kanë dalë me flamuj në rrugë për të festuar.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit