Home Sporti S’ka asnjë di...

S’ka asnjë dilemë, Ronaldo nis stërvitjen me Juven për sezonin e ri

4
0

Cristiano Ronaldo u jep fund thashethemeve mbi të ardhmen e tij. Pavarësisht zërave që e shihnin larg Juventusit, portugezi ka mbërritur dje në Torino dhe mëngjesin e sotëm është paraqitur në qendrën stërvitore të klubit bardhezi.

Mediat torineze raportojnë se 5 herë fituesi i Topit të Artë ka mbërritur në “Continassa” rreth orës 8:30 dhe pritet që gjatë paradites të kryejë të gjithë testet e nevojshme fizike e mjekësore, për t’u vënë më pas nën urdhrat e Massimiliano Allegrit.

Ndërkohë po sot është parashikuar edhe një takim mes yllit portugez dhe trajnerit të rikthyer te bardhezinjtë, pasi pritet që të dy të qartësojnë gjithçka edhe për mënyrën se si do të bashkëpunojnë këtë sezon, duke qenë se dy vite më parë patën jo pak probleme mbi pikëpamjet për lojën.

Image

Image

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit