Broja si “Ferrari”, zhbllokon sfidën ndaj Andorrës me super gol (VIDEO)

Shqipëria U21 po luan në transfertë ndaj Andorras ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Europianit të kësaj moshe. Në këtë sfidë është i pranishëm edhe Armando Broja, i cili ka gjetur shumë shpejt rrugën e rrjetës.

20-vjeçari mori topin dhe kaloi rivalët, duke goditur saktë më pas dhe mposhtur portierin kundërshtar. Një gol shumë i rëndësishëm, që vjen në minutën e 17-të dhe zhbllokon kuqezinjtë shpejt.

SHKARKO APP