Home Rajoni Sulmi në seli...

Sulmi në selinë e KQZ në veri, një muaj paraburgim për ish-policin serb. Dyshohet për vepër terroriste

48
0

Këtë të hënë Gjykata Themelore e Prishtinës caktoi masën e një muaji paraburgim për ish-policin serb të Kosovës, Dejan Pantiç dhe dyshohet për “kryerjen e veprës penale terroriste”.

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, njoftoi më herët se dyshohet që ish polici të jetë autor i sulmit me bombë në selinë lokale të KQZ-së në veri dhe i sulmeve me armë ndaj zyrtarëve policore.

Lirimi i tij është një nga kushtet e serbëve lokalë dhe Beogradit për heqjen e pengesave në rrugët e veriut të Kosovës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit