Home POLITIKE Taulant Balla...

Taulant Balla inspekton punimet e rrugës për Skënderbegas: Gramshi nga të gjitha anët ka pasuri të bukura natyrore

9
0

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ditën e sotme ka inspektuar punimet që po kryhen për rikonstruksionin e Rrugës Gramsh – Skënderbegas.

Balla deklaroi se Gramshi ka potencial shumë të madh të zhvillimit turistik, por mbetet ende shumë punë për të bërë përsa i përket përmirësimit të infrastrukturës.

“Kemi nisur rikonstruksionin dhe asfaltimin e rrugës Gramsh-Skënderbegas, loti II, dhe shumë shpejt do të fillojmë punimet për rrugën që të çon në ujëvarën e Sotirës”, u shpreh Balla.

Më tej Balla tha se Gramshi nga të gjitha anët ka pasuri të bukura natyrore të cilat mund të vihen në shërbim të ekonomisë dhe mirëqenies së njerëzve nëse rriten investimet për ndërtimin e rrugëve.

“Investimi i radhës në Gramsh do të jetë lidhja me rrugë e ujvarës së Sotirës, e cila është një prej bukurive natyrore më të njohura të Gramshit”, tha më tej Balla.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit