Home Sporti Tension i mad...

Tension i madh para ndeshjes PSG-Newcastle, tifozët përleshen në kryeqytetin francez (VIDEO)

140
0

Tension në Francë përpara duelit vendimtar në Champions ndërmjet PSG dhe Newcastle. Tifozët e skuadrës angleze u sulmuan nga huliganët vendas, teksa ishin grumbulluar në një lokal të kryeqytetit francez.

Gjatë incidenteve u shkatërruan tavolina dhe karrige, u hodhën tymëse dhe sende të forta, por mediat raportojnë edhe përdorimin e armëve.

Niveli i rrezikut në ditën e ndeshjes është i lart dhe të kujton incidentet përpara ndeshjes ndërmjet Milanit dhe PSG-së.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit