Home Rajoni Tensionet në ...

Tensionet në veri të Kosovës, ministri Sveçla: Një minoren është sulmuar

56
0

Situata në veriun e Kosovës, sa vjen dhe përkeqësohet. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, thotë se një fëmijë i moshës 14-vjeçare është sulmuar sot në Mitrovicën e Veriut, më konkretisht në lagjën “Kroi i Vitakut”.

Sveçla në një konferencë për media, ka thënë se fëmija ka pësuar lëndime trupore, dhe është dërguar për tretman mjekësor.

“Sapo më njoftuan, se rreth orës 14:00, një 14 vjeçar, banor i Kroit të Vitakut është sulmuar nga grupe kriminale duke shkuar në lagjën ku banon”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit