Home POLITIKE Tirana në syr...

Tirana në syrin e medias franceze “VoyageursMaG”, Rama: 30 mijë vizitorë francezë kanë frekuentuar Shqipërinë

56
0

Tirana ka tërhequr vëmendjen e medias franceze “VoyageursMaGÇÇ, ku kryeministri Edi Rama thekson në një postim në Facebook, se 30 mijë vizitorë francezë kanë frekuentuar Shqipërinë.

Postimi i plotë

Tirana, një përzierje unike mes kulturave dhe historisë që është kthyer në destinacionin e shumëkërkuar për turistët europianë.

Është media franceze “VoyageursMaG” që i kushton këtë artikull kryeqytetit, nga historia e krijimit deri tek arkitektura moderne dhe aktivitetet që e bëjnë “një qytet befasues dhe magjepsës për t’u eksploruar, ku modertineti dhe ndikimet nga periudhat e ndryshme historike krijojnë një tablo unike”.

Rreth 30 mijë vizitorë francezë kanë frekuentuar Shqipërinë gjatë këtyre katër muajve të parë të vitit 2024, ose dy herë më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit