Home POLITIKE Toni Gogu: Dy...

Toni Gogu: Dy parimet që PS-ja nuk i neglizhon te komisioni për TIMS: Bardhi të vijë si dëshmitar

159
0

Sot nisi punën Komisioni Hetimor për çështjen e administrimit të të dhënave të sistemit “TIMS”, dhe nënkryetari i këtij kominsioni, deputeti i PS Toni Gogu, gjatë fjalës tha se dy parime nuk mund të neglizhohen nga mazhoranca.

“Prezumimi i pafajësisë është shumë i rëndësishëm dhe kur themi diçka duhet ta mbështesim me prova. Këtu sundon prova! Provat duhet ta sundojnë këtë sallë deklaroi”, deklaroi Gogu.

Nga ana tjetër, Gogu i sugjeroi kryetarit Ervin Salianji që nëse duan le ta sjellin edhe Gazmend Bardhin si dëshmitar se kishte dëgjuar që ka informacion për këtë çështje.“Tani në planin paraprak të veprimtarisë së këtij komisioni që unë kam parë ju s’keni asnjë provë”,-theksoi Gogu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit