Home Sporti Trabzospori h...

Trabzospori hap dyert për fëmijët e mbetur pa strehim pas tërmeteve shkatërrues

33
0

Skuadra turke e Trabzonsporit ka hapur dyert për fëmijët, shtëpitë e të cilëve u shkatërruan në 2 tërmete në Kahramanmaras, familjet e të cilëve u dëmtuan ose kishin nevojë për strehim. Klubi turk organizoi ambientet e akademisë së futbollit për të pritur të mbijetuarit nga tërmeti.

“Me koordinimin e Guvernatorit të Trabzonit dhe AFAD-it, ne kemi bërë të gatshme Akademinë tonë të Futbollit Okzan Sumer dhe objektet e Kadir Ozcan për të pritur djemtë dhe vajzat tona nga mosha 8 deri në 17 vjeç, familjet e të cilëve u dëmtuan në fatkeqësi nga tërmeti dhe kush kishte nevojë për strehim.

Do të presim 30 djem nga mosha 8-17 vjeç në Akademinë e Futbollit Okzan Sumer dhe 10 vajza në objektet e Kadir Ozcan, për të shëruar plagët e fëmijëve tanë të dëmtuar nga fatkeqësia e tërmetit që shkaktoi trishtim të madh në vendin tonë.

Me këtë rast edhe një herë mëshira e zotit për qytetarët tanë që humbën jetën nga tërmeti që na mbyti të gjithëve. Shprehim ngushëllimet tona për familjet, të afërmit dhe kombin e qytetarëve tanë dhe u urojmë shërim të shpejtë të plagosurve tanë”, shkruhet në deklaratën e klubit turk.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit