Home Sporti Tragjedi në T...

Tragjedi në Turqi, 3 volejbollistë nga një skuadër humbën jetën nga tërmeti

39
0

Sporti turk është në zi, pasi tre lojtarë të së njëjtës skuadër rezultojnë se kanë humbur jetën si pasojë e tërmeteve shkatërrimtare që goditën në orët e para të së hënës Turqinë dhe Sirinë.

Bëhet fjalë për tre volejbollistë të ekipit të Malatya BBSK, Resul Gün, Görkem Can Gündüz dhe Tunahan Yıldız. Nes viktimave janë gjetur pak ditë më parë është edhe çifti i volejbollistëve Betul Çoban Çakir dhe Bedrettin Çakir.

27-vjeçarja Betul dhe bashkëshorti i saj u gjetën nën rrënoja pranë njëri-tjetrit pa shenja jete. Betul, e cila luajti për një kohë të gjatë në ekipin e volejbollit të femrave Merinos dhe u largua nga ky sport para sezonit të ri, u martua me bashkëshortin e saj volejbollist, Bedreddin.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit